(This page and course are only available in Dutch)
Stel je vragen over deze opleiding live aan Reint Jan Renes en Igno Notermans op 24 november tijdens de webinar en Q&A. Geef je hier op.
In deze unieke zesdaagse opleiding brengen we twee werelden samen die elkaar zelden ontmoeten: de wereld van de transitiekunde en die van de gedragspsychologie. DRIFT en het lectoraat Psychologie voor een Duurzame Stad (Hogeschool van Amsterdam) slaan de handen ineen en gaan samen met jou aan de slag met een van de grootste uitdagingen van deze de tijd: de klimaatcrisis. In zes interactieve cursusdagen leer je begrijpen hoe systemen functioneren én hoe mensen binnen die systemen bewegen.
Er is systeemverandering nodig: afbraak van dominante manieren van denken, organiseren en doen en opbouw van alternatieven. Maar systemen veranderen niet vanzelf – ze veranderen ook doordat mensen veranderen. En mensen veranderen niet in een vacuüm – ze reageren op elkaar, op normen, op handelingsperspectieven, op prikkels en belemmeringen in hun omgeving. Om klimaattransities te versnellen, is gedragspsychologie dus een zeer waardevolle aanvulling voor wie werkt aan die grote uitdaging van systeemverandering.
We koppelen diepgaande kennis over systeemverandering aan inzichten over menselijk gedrag, motivatie, weerstand en sociale beïnvloeding. Tijdens de opleiding krijg je onderwijs van vooraanstaande experts uit beide velden, te weten Reint Jan Renes, Willemijn Vermeer, Derk Loorbach en Igno Notermans.
Deze opleiding is voor jou…
…als je werkt aan een vraagstuk dat raakt aan de grote klimaattransities van deze tijd, bijvoorbeeld in de circulaire economie, duurzame energie of de transitie van landbouw en voedsel. Je hebt ervaring in het veld, hebt verschillende aanpakken geprobeerd en vraagt je af: hoe breng ik dit nu echt verder?
Misschien werk je aan het versnellen van de energietransitie in een regio, maar loop je vast op weerstand of trage besluitvorming. Of ben je actief in het verduurzamen van de voedselketen en merk je hoe lastig het is om gevestigde belangen te doorbreken en structurele samenwerking tot stand te brengen. Of je bouwt aan de circulaire economie en zoekt naar manieren om gedrag en routines van ondernemers en consumenten écht te veranderen.
Ben je bijvoorbeeld beleidsmaker, programmamanager, adviseur, kwartiermaker of projectleider, en loop je aan tegen de weerbarstigheid van de praktijk, dan is deze opleiding voor jou. Je hoeft geen (theoretische) voorkennis te hebben van transitiekunde of gedragspsychologie. Wat telt is dat je werkt aan een relevante praktijkopgave en bereid bent om je blik te verruimen.
Kosten
De kosten voor deelname bedragen €4495,00 (vrijgesteld van BTW) en zijn inclusief (digitaal) studiemateriaal en catering.
Meer informatie over het programma vind je in de brochure van deze opleiding.
Data
3
March
2026
17
March
2026
31
March
2026
14
April
2026
12
May
2026
15
September
2026